У сали Скупштине града Лесковца данас је одржана друга седница Савета за безбедност града Лесковца, на којој је разматрана општа безбедносна ситуација на територији града Лесковца и предузимање мера у циљу спречавања свих облика насиља. Савет за безбедност града Лесковца тим поводом издао је следеће саопштење за јавност:
Поводом трагедије која се десила у нашем граду, а везана је за немили догађај у којем је страдало малолетно лице, у циљу повећања опште безбедности у граду и превенције свих видова насиља, одржана је седница Савета за безбеденост града Лесковца.
Савет је упознат са безбедоносном ситуацијом на територији града Лесковца, као и мерама које се предузимају од стране свих надлежних институција у борби против сваког облика насиља.
Захтева се од свих надлежних органа да у оквиру својих овлашћења предузму све мере како би починиоци овог дела били адекватно кажњени, као и да раде на превенцији насиља, а посебно на превенцији насиља које укључује децу и омладину, да би се на тај начин спречило понављање оваквих трагичних догађаја.
На седници је, поред осталог, закључено да је потребна јача психолошка, социолошка и педагошка подршка деци и младима, а да за те потребе у оквиру Дома здравља Лесковац постоји и ради Саветовалиште за младе, као и Саветовалиште за рани развој деце.
Савет је констатовао да је потребно подстицати и мотивисати рад вршњачких едукатора и назначена је важност одржавања радионица у школама на тему могућих узрочника насиља, као и одржавања едукативних радионица у којима би учествовали деца и родитељи.
Препорука Савета је спровођење едукације за решавање конфликтних ситуација и јачање партнерског односа између родитеља и наставника.
Савет посебно наглашава да треба спровести акцију информисања и едукацију деце и младих о могућностима које пружа национална платформа „Чувам те“, као и о начину коришћења ове платформе коју је покренула Влада Републике Србије.
На седници је закључено да је неопходно да сви представници државних органа функционишу као тим и да постоји простор да се постојећа сарадња између институција надогради.
Неопходна је подршка деци, како од стране родитеља, тако и од стране просветних радника и стручних лица, а кључан је заједнички рад на обезбеђивању сигурног амбијента за живот и рад у локалној заједници.