Директор болнице др Небојша Димитријевић је казао да су отежани услови рада због почетка реконструкције, да је оперативи програм скраћен, да је цело крило тренутно пресељено, те да се ради са мањим бројем лежајева:
„Трудићемо се да пацијенти што мање осете ово и да свима изађемо у сусрет колико будемо у могућности. Кренули смо са спровођењем програма Хелијант, преко којег се искључиво заказују прегледи и нема папирологије. Још увек се уходавамо и учимо програм, али иде набоље. На основу искуства оних који су имплементирали програм, наша болница је најбрже овладала њиме.“
Начелник Службе за радиолошку дијагностику, др Миодраг Јанковић, истакао је да у историји дијагностике Јабланичког округа никада није било веће инвестиције од ове. Ради се о два нова дигитална, 160-слајсна скенера, као и два дигитална рендген апарата, на којима је могуће у потпуности манипулисати сликама – увећавати их, смањивати, осветљавати и затамњивати, чиме нема поновног графирања и зрачења пацијента и особља. Он је нагласио да је пре пар година стигао и ПАКС систем, који омогућава логистику свега тога. У време короне су стигла два стационарна и два мобилна рендгена, што је омогућило да болница издржи огроман притисак, јер је дневно графирано око 300 пацијената.
Др Јанковић је напоменуо да ће Служба радиологије врло брзо добити и магнетну резонанцу, као и дигитални мамограф. Осим тога, Служба нукеларне медицине ће добити гама-камеру, апарат вредности око 300.000 евра, за снимање штитне жлезде. Уз комплетну реконструкцију подова, водоводне, канализационе и електричне мреже, Општа болница Лесковац, како је др Јанковић истакао, биће у рангу клиничких центара у већим градовима.