„Ово је дванаесто такмичење по реду што показује да град Лесковац на челу са градоначелником др Гораном Цветановићем подржава спорт и сваке године све више издваја средства за исти. Ове године град Лесковац је издвојио 120 милиона динара за спорт исто толико за функционисање С.Р.Ц. Дубочица.
За два пливачка клуба из Лесковца град је издвојио 4,6 милиона динара. На дан града 11. октобра, град Лесковац додељује најбољим спортистма награде.
Ове године 16 награђених су из области пливања од 30 добитника, то вам довољно говори колико ови клубови оправдавају уложена средства у њих.
За децу је јако важно да учествују на оваквим догађајима, и то је саставни део одрастања у свим земљама које желе да имају здраву нацију. Важно је да деца испуне своје слободно време квалитетним активностима, да се друже, такмиче и забаве. Свим учесницима такмичења бих пожелео што боља времена и пуно успеха на данашњим такмичењима“, изјавио је Стефан Китановић, члан Градског већа града Лесковца.