О учесницима и раду на изложби говорила је руководилац пројекта Слађана Рајковић:
„У прошлости су одећа и накит много више говорили о појединцу него што је то данас случај, и то не само о његовом односу према облачењу и кићењу, већ и о статусу који је имао у друштву, породици. Откривали су његова религијска опредељења, али и материјални статус.“ Рајковићева је затим детаљно објаснила где су пронађени предмети приказани у изложби, који припадају различитим раздобљима, и говорила о начину одевања људи кроз раздобља, као богатих и сиромашних припадника друштва.
Нешто више о изложби говорила је аутор концепције Мира Ниношевић:
„Ово је пројект за који се идеја родила пре десет година када смо радили на поставци у приземљу уз обиље материјала који није могао бити стављен у поставци. Након тога је уследила поставка Златно доба Лесковца, у којој је такође обрађена мода, па поставка пре две године, опет прича о облачењу, накиту и одевању. Зато смо пре две године конкурисали код Министарства културе са пројектом и добили средства у износу од 930 хиљада динара, а као и увек имали подршку града и градоначелника Цветановића у износу од 40% укупних средстава.
Ово је прича о 28 векова историје облачења и кићења у лесковачком крају. Приликом истраживања смо пронашли и податак да је на светској изложби у Паризу 1906. године учествовао и Лесковчанин, кујунџија који је израдио сребрни накит и тим предметом је била представљена Србија. Осим њега учествовали су и ученици ткачке школе. И то су стварно интересантне ствари које смо пронашли радећи на изложби у којој ће, надам се, сви посетиоци уживати.“
Дејан Антић, председник Управног одбора Народног музеја Лесковац, је на свечаној седници Народног музеја, говорио о свим дешавањима у музеју и актуелностима у протеклих годину дана, и притом истакао да ће музеј на Ветерници и у временима пред нама наставити да врши своју стручну, професионалну и духовну мисију и остати оно што и сада јесте, светионик културе у јужним српским крајевима.