
Сутра без струје насеље Подрум и 13 села
20.04.2022.
ВАСКРШЊА ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА
21.04.2022.У сусрет Дану планете Земље, чија је овогодишња тема „Инвестирај у своју планету“ и који се широм света обележава сваког 22. априла, а у склопу акције "Да планета дише још више" данас је у парку Краља Петра Првог засађено 25 садница јавора и липе. Саднице, висине четири метра, донација су предузећа Терастил које у Лесковцу послује од 2017. године, запошљава 80 радника, а у своје погоне је инвестирало око 11 милиона евра.
Градоначелник Лесковца др сци. мед. Горан Цветановић је данас са својим сарадницима присуствовао акцији садње.

У име локалне самоуправе окупљеним медијима се обратио члан Градског већа Драгољуб Ђорђевић, задужен за област заштите животне средине, и казао:
„Дан планете Земље указује на значај очувања природе и на значај смањења негативних утицаја на нашу околину. Поменуо бих да је одговорна компанија Терастил, након новчаних донација у износу од милион динара током ванредног стања намењених здравственим установама у нашем граду и исте суме опредељене за изградњу дечјег игралишта у Радничком насељу, одлучила да, симболично, због извоза у 25 земаља, а у сусрет Дану планете земље, донира 25 садница јавора и липе. Ова и све претходне донације су добар показатељ сарадње града Лесковца и компаније, на чему смо захвални запосленима и руководиоцима Терастила.“
Ђорђевић је честитао предстојећи Дан планете земље и говорио о јучерашњем сусрету са министарком заштите животне средине Иреном Вујовић и представницима тог министарства и казао да је јуче потписан уговор за пошумљавање локација у Лесковцу, вредним 2,6 милиона динара, као и да су представници града Лесковца у Агенцији за заштиту животне средине одржали састанак поводом укључивања у мрежу аутоматског мерења загађења ваздуха.
















