Отворен Мејкерс спејс у Лесковцу
05.07.2021.У Лесковцу једна особа позитивна
06.07.2021.„Псеудоисторија постаје део наше свакодневице, раме уз раме са ријалити програмима, а псеудоисторичари фалсификују историјске чињенице и њихове анализе се своде на неутемељене, произвољне и бесмислене теорије и примере“, каже Милан Трајковић, мастер историчар.
По његовим речима, псеудоисторичари углавном нису историчари по струци и одликује их недовољно образовање, скучени видици и нестручност. Они манипулишу народом јер није свако упућен у науку да би разумео да поједине књиге и текстови нису засноване на историјским изворима.
„Не тако давно, научници, професори и учитељи биле су поштоване професије и признање њиховом успеху није било повезано са новчаном накнадом. А онда, од 2012. године финансијски успех је постао доминантан. Животна постигнућа и успеси су почели да се мере материјалним успесима, величином куће, марком аутомобила. Сам успех је морао да буде награђен новцем, да би се доказало да је успех. А свест о самој полуписмености и функционалној неписмености није битан. Међутим, жеђ за новцем има значајне последице. Нико не поставља питање шта је то лоше у систему, хипотетички, да неко толико застрани. Зато што немамо систем који правовремено реагује, он реагује када је касно, када је прозор већ разбијен“, сматра Трајковић.